Naši studenti opět vyrazí na zkušenou do světa - do Španělska a do Rakouska díky programu Erasmus+ ZDARMA!
Škola AC » Aktuality » Naši studenti opět vyrazí na zkušenou do světa - do Španělska a do Rakouska díky programu Erasmus+ ZDARMA!

Díky programu Erasmus+ jsme získali finanční podporu 73 668 EUR, naši studenti a učitelé tak mohou vyjet zcela zdarma do zahraničí za cennými zkušenostmi! Plánují se 2 dvoutýdenní stáže na jaře a na podzim roku 2022. Tentokrát se pojede přímo k moři - do španělské Barcelony a dále do Vídně v Rakousku. Tato města jsou rozvinutá v automobilové a IT oblasti, což je pro naše studenty i učitele skvělá šance poznat nové přístupy k práci v oboru, technologie, metody, poznatky. Z projektu bude placeno studentům i jejich pedagogickému doprovodu vše, včetně dopravy, ubytování a stravy.

Hlavním cílem projektu je navázání spolupráce se zahraničními firmami, kde bude probíhat odborná praxe našich studentů. Studenti si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je pracovat v odborné zahraniční reálné firmě, kde pracovní náplň studentů bude úzce souviset s oborem, který studují na naší škole. Studenti získají vyšší odbornost díky novým poznatkům, naučí se pracovat v týmu, poznají novou zemi a tradice, vylepší si angličtinu a na 2 týdny zažijí téměř dospělácký život. Samozřejmě skupinu studentů budou doprovázet 2 známí pedagogové (učitel anglického jazyka a odborného výcviku) ze školy, kteří zajistí hladký průběh celé pracovní stáže.

 

Budeme se těšit na spolupráci s firmami a se studenty těchto oborů:

Ve Vídni:
- Gillot Consulting Services - přijme 6 účastníků oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje.
- Soundmovejoy - přijme 6 účastníků oboru IT.
- Schlosserei Dorffner - přijme 3 účastníky oboru Obráběč kovů a 3 účastníky oboru Mechanik strojů a zařízení.


V Barceloně:
- Zoom Social Agency S.L - přijme 6 účastníků oboru IT.
- Midas Silenciador, S.L.U - přijme 4 účastníky oboru Mechanik opravář motorových vozidel.
- LA CYCA PROJECTS & SERVICES, SL - přijme 4 účastníky oboru Opravář zemědělských strojů.
- SERVEIS DEL VEHICLE INDUSTRIAL SCCL - přijme 4 účastníky oboru Autotronik.

 

Neváhejte prosím kontaktovat svého vyučujícího anglického jazyka nebo učitele odborného výcviku s žádostí o zájem vyzkoušet si něco jedinečného, na co budete dlouho vzpomínat.

 

Reference studentů, kteří podobnou zahraniční stáž absolvovali:

Jirka

Škola mi nabídla zúčastnit se pracovního výjezdu v zahraničí v rámci programu Erasmus+ a to úplně zadarmo. Byli jsme 14 dnů v Maďarsku. Moc mě baví angličtina, takže jsem rád, že jsem si mohl angličtinu procvičit přímo v praxi.

 

Radek

Na praxi využíváme nové moderní CNC stroje. Zúčastnil jsem se zahraniční pracovní stáže v rámci programu Erasmus+. Strávili jsme 2 týdny v Maďarsku, kde jsme navštěvovali odborné firmy a zároveň pilovali angličtinu, takže pro mě nezapomenutelná zkušenost.