Ubytování a stravování na Domově mládeže

Ubytování

Výchova mimo vyučování je na Střední škole André Citroëna zajištěna prostřednictvím domova mládeže, jehož činnost zabezpečují kvalifikovaní vychovatelé.

Domov mládeže je součástí školy a slouží k ubytování chlapců. Lůžková kapacita je 80 míst a žáci jsou přijímáni na základě podané přihlášky k ubytování na daný školní rok.

Provoz DM je od neděle 17.00 hodin do pátku do 15.00 hodin. Žáci jsou ubytováni na dvou až třílůžkových pokojích, v buňkách s vlastním WC a umývárnami na patrech. Součástí každého patra je čajová kuchyňka se základním kuchyňským vybavením – varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice, nábytek ke stolování. Ke studiu mohou využívat studovnu - posluchárnu.

Široká nabídka aktivit pro využívání volného času pro ubytované žáky je jednou z našich priorit. V této oblasti nabízíme našim studentům zajímavé a mnohdy i nadstandardní možnosti jak trávit volný čas. Žáci mohou využívat sportovní halu, v zimě přetlakovou halu, školní bazén, posilovnu a hřiště s umělým povrchem. Jako jedna z mála škol v republice má naše škola vlastní tělovýchovnou jednotu a školní sportovní klub.

Studenti mají po celý den možnost bezplatného přístupu ke školní síti internetu, která je rozvedena nejen po škole a pracovištích odborného výcviku, ale také na domov mládeže.

Široká je také nabídka kulturních aktivit přímo ve škole, nebo v kulturních zařízeních města Boskovice.
Samozřejmostí je vybavení společenské místnosti velkoplošnou televizí, satelitním přijímačem a domácím kinem. Studenti mohou ve svém volném čase využívat i multimediální učebnu vybavenou domácím kinem, videem, televizí a dataprojektorem s promítací plochou 2 x 2 metry.

Na DM pracuje také kroužek společenské výchovy, jehož členové se seznamují s pamětihodnostmi našeho města, navštěvují muzea, výstavy a další kulturní akce pořádané v Boskovicích.

V průběhu celého roku nabízíme spolupráci se školním psychologem, metodikem prevence a výchovným poradcem.

Nedílnou každoroční studentskou událostí je účast v kurzech tance a společenské výchovy pořádaných KZMB a Sokolem v Boskovicích. Studenti mají také možnost využívat a navštěvovat jak školní, tak i městskou knihovnu.

Stravování

Celodenní stravování mají ubytovaní žáci zajištěno v moderní jídelně školy. Žáci mají možnost odebírat snídaně, svačiny, oběd (výběr ze dvou variant), večeře se podává teplá i studená.

Měsíční úplata za ubytování žáka na DM je 1 000 Kč a celodenní stravování ve školní jídelně 1 900 Kč.

Informace potřebné pro platbu:

Zálohy jsou vybírány pouze inkasní platbou, tzn. že jednorázově nastavíte ve svém internetovém bankovnictví nebo na pobočce své banky "povolení inkasa (souhlas s inkasem)".

číslo účtu příjemce platby (číslo protiúčtu) ................ 115-7502980207

kód banky .............................................................0100

limit jednotlivé platby ............................................ 2 900 Kč

frekvence ............................................................. měsíčně